نصب کرکره برقی پنجره در سوله

نصب کرکره برقی پنجره در آبدارخانه
نصب کرکره برقی پنجره در آبدارخانه شرکت
بهمن 15, 1398
کرکره برقی پلی کربنات در پارکینگ ویلا
کرکره برقی پلی کربنات در پارکینگ ویلا
بهمن 15, 1398
نمایش همه

نصب کرکره برقی پنجره در سوله

کرکره برقی آلومینمی

کرکره برقی آلومینمی

 کرکره برقی پنجره 

کرکره برقی پنجره (Electric Window Shutters)از پر مصرف ترین کرکره‌های برقی می‌باشد که در مکان‌های مختلفی از جمله سوله‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. در صورت نصب کرکره برقی پنجره در سوله باید نکات مشخصی را مد نظر قرار دارد تا بعدها به هیچ گونه مشکلی برنخورد.

نکات مهم در نصب کرکره برقی پنجره در سوله

نکات بسیاری وجود دارند که رعایت آن‌ها  در نصب کرکره برقی پنجره در سوله بسیار حائز اهمیت می‌باشند. از جمله این نکات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • انتخاب تیغه
  • انتخاب موتور
  • نصب سنسور ایمنی

انتخاب تیغه با توجه به ابعاد بزرگ سوله باید از استحکام بالایی برخوردار باشد. همچنین در بیشتر مواقع سوله‌ها در مکان‌هایی ساخته می‌شوند که وزش باد در آن جا بسیار زیاد است. به همین علت تیغه‌های محکمی را طلب می‌کنند.

انتخاب موتور برای کرکره برقی پنجره سوله نیز به همین شکل است. به علت برخوداری سوله‌ها از اندازه و ابعاد بالا موتور قوی‌تری را نیازمند می‌باشد. این موتور قوی علاوه بر ابعاد بالا در حرکت راحت تیغه‌ها نیز کمک کننده است.

همچنین از موارد بسیار مهم در کرکره برقی پنجره سوله نصب سنسور ایمنی است. وظیفه این سنسور جلوگیری از برخورد کرکره برقی پنجره با انواع ماشین آلات می‌باشد.

تیغه مناسب برای نصب کرکره برقی پنجره در سوله

همانطور که اشاره شد وزش باد یکی از دلایل انتخاب تیغه مناسب با استحکام بالا است و این مورد به محل استقرار سوله بستگی دارد. تیغه هایی که دارای سوراخ‌هایی متعددی هستند برای نصب کرکره برقی پنجره در سوله نا مناسب است. از جمله تیغه‌های فول پانچ. استفاده از این تیغه موجب ورود گرد و غبار و خاک به داخل می‌شود. به همین علت استفاده از این نوع تیغه‌ها گزینه مناسبی نمی‌باشند.

البته گفتن این نکته نیز ضرورت دارد که در گاهی مواقع می‌توان از تیغه‌های سبک نیز استفاده کرد. این تیغه‌ها در شرایط عادی هیچ مشکلی را ایجاد نمی‌کنند اما در صورت وزش باد شدید باعث تکان خوردن دائمی آن‌ها و در نهایت ایجاد صدای بالا می‌شوند. به همین علت به کار گرفتن این تیغه توصیه نمی‌شود.

دو نوع تیغه وجود داردکه در بین پرکابردترین تیغه‌های مورد استفاده درنصب کرکره برقی پنجره در سوله قرار می‌گیرند:

  • تیغه کرکره آلومینیومی
  • تیغه کرکره شفاف نانو پلی کربنات

این دو تیغه از پرمصرف‌ترین تیغه‌ها در زمینه کرکره برقی پنجره سوله می‌باشند که گاه می‌توان این دو را با هم ادغام کرد و از هر دوی آن‌ها بهره برد. همچنین قیمت تیغه کرکره شفاف نانو پلی کربنات به علت مزایا و استحکام بیشتر از قیمت بالاتری برخوردار است.

ایران کرکره عرضه کننده انواع تیغه کرکره پنجره سوله می‌باشد.

موتور کرکره برقی پنجره نصب در پنجره سوله

موتور کرکره برقی از دیگر موارد مهم است که در نصب کرکره برقی پنجره در سوله باید به آن دقت و توجه لازم را به کار برد.موتور دارای انواع مختلفی است. از جمله این موتورها می‌توان به موتور ساید، توبلار و سانترال اشاره کرد.

بهترین موتور برای سوله‌ها موتور ساید می‌باشد. زیرا کرکره برقی پنجره سوله دارای ابعاد بزرگ و وزن بالایی است به همین علت مناسب‌ترین گزینه موتور نام برده می‌باشد. همچنین اگر موتور کرکره برقی پنجره سوله دچار خرابی گردید و نیاز به تعمیر داشت به راحتی می‌توان آن را از کرکره جدا کرد و به تعمیر آن پرداخت. موتور ساید در دو نوع مختلف معمولی و دارای برق اضطراری UPS دار عرضه می‌شود. از مزیت‌های این دو موتور می‌توان به خلاص کن دستی آن‌ها اشاره کرد.

تجهیزات ایمنی مورد استفاده در کرکره برقی پنجره نصب در پنجره سوله

یکی از نکات مهم دیگر تجهیزات ایمنی است که در نصب کرکره برقی پنجره سوله باید مورد توجه بالا قرار گیرد. روزانه تردد بالایی در سوله‌ها انجام می‌گیرد. به همین علت احتمال برخورد با کرکره برقی افزایش پیدا می‌کند. به منظور جلوگیری از این گونه برخوردات نیاز است تا از فتوسل مادون قرمز استفاده شود. فتوسل مادون قرمز جزو تجهیزاتی به شمار می‌رود که ایمنی و امنیت کار را بالا می‌برد. استفاده از این فتوسل موجب می‌شود که در صورت برخورد احتمالی افراد یا ماشین آلات با کرکره برقی پنجره سوله از افتادن و حرکت آن جلوگیری کند که یک گزینه بسیار حائز اهمیت است که در تمامی سوله‌ها باید به آن توجه شود.

در اکثر سوله‌ها با عدم نصب این گزینه رو به رو می‌شوید که این نکته قابل ذکر است که این فتوسل‌ها در مقایسه با قیمت درب‌های کرکره‌ای از هزینه بسیار پایینی بهره مند هستند. به همین علت به راحتی می‌توان آن‌ها را تهیه نمود و در سوله به منظور ایجاد امنیت بالاتر نصب کرد.

نصب کرکره برقی پنجره در سوله

در نصب کرکره برقی پنجره در سوله باید نکات خاصی را مد نظر قرار دارد که در صورت استفاده از آن با مشکلات متعددی رو به رو نشویم. ایران کرکره با داشتن برترین نصابان بهترین نصب را با پیروی از استانداردها و قوانین اجرا می‌کنند. نصب صحیح کرکره برقی پنجره سوله موجب طول عمر بالاتر آن خواهد شد. همچنین اگر در نصب این مورد اشتباهی انجام گیرد، صداهای متعددی از کرکره برقی خواهید شنید که در نهایت با فشار به موتور آن موجب از کار افتادن موتور و در نهایت کل کرکره خواهد شد.پس با سپردن این کار به ایران کرکره می‌توانید از یک نصب عالی اطمینان حاصل کنید و نگرانی در این مورد نداشته باشید.

برای هماهنگی بیشتر می‌توانید با کارشناسان مربوطه ما از طریق تماس در ارتباط باشید تا علاوه بر ثبت درخواست خود مبنی بر نصب آن، تمام سوال‌های مربوط خود را از جمله هزینه‎های موجود را جویا شوید تا بهترین پاسخ‌ها را دریافت نمایید.

مقاله کرکره برقی پنجره در سوله

نصب کرکره برقی پنجره در سوله

نصب کرکره برقی پنجره در سوله