تیغه کرکره پنجره

تیغه کرکره پلی کربنات
تیغه کرکره پلی کربنات
مهر 20, 1397
قیمت کرکره ی فوم دار
تیغه کرکره فوم دار
مهر 20, 1397
نمایش همه

تیغه کرکره پنجره

تیغه کرکره پنجره

تیغه کرکره پنجره

ساختار تشکیل دهنده ی کرکره پنجره ای

۱- تیغه کرکره پنجره و متعلقات
۲-موتور کرکره برقی و متعلقات

۱- موتور کرکره اتوماتیک : موتور کرکره پنجره ای از نوع توبولار (داخل لوله) بوده و نصبت به موتورهای کرکره ای درب پارکینگی به علت تعداد دفعات باز شدن و ابعاد کوچکتر ضعیف تر می باشد.

۲- تیغه کرکره پنجره برقی(Window shutters) : تیغه کرکره ی پنجره به طور کلی از ۲ نوع فوم دار و امنیتی تشکیل می شود که تیغه امنیتی کرکره خود به دو دسته تقسیم می شوند.

تیغه کرکره پنجره فوم دار : تیغه کرکره پنجره فوم دار از ورق آلمینیوم یا گالوانیزه ساخته می شود که داخل ان از خمیر پلی ارتان پر می شود و داخل کوره قرار می گیرد. این تیغه ها بسیار سبک و بی صدا بوده و به داخل دید ندارد . به علت فوم داخل آن تا حد زیادی عایق برودتی و صوتی بوده و در رنگهای مختلف موجود می باشد و به نمای ساختمان شما زیبایی و امنیت خاصی می بخشد.

تیغه کرکره پنجره

پنجره ی هر مکانی یکی از راه های ورد به آن مکان محسوب می‌شود. بیش از نصفی از سرقت هایی که انجام می‌شود، سارقین از طریق پنجره موفق به ورود به فضای داخلی ساختمان شده اند. امروزه برای پنجره ها نیز از کرکره برقی استفاده می‌کنند. برای انواع مختلف پنجره در مکان های مختلفی مانند: پنجره های منازل و ساختمان های مسکونی، پنجره در ویلاها، پنجره ها در کارخانجات و سوله ها، پنجره در ادارات دولتی و گاها در پنجره ی هتل ها و بیمارستان ها نیز استفاده می‌شود. کرکره  پنجره را در خارج ساختمان و در قسمت بالایی پنجره نصب می‌کنند. امنیت بالای کرکره پنجره ها یکی از دلایل اصلی برای نصب و استفاده ی بی شمار از این کرکره می‌باشد.

 • امنیت بالا و ایجاد آسودگی خاطر، یکی از مزایای اصلی نصب این کرکره محسوب می‌شود.
 • تنوع در طرح و رنگ کرکره پنجره باعث می‌شود که بتوان با هر نوع نمای ساختمانی آن را همگون ساخت.
 • به عنوان یک عایق صوتی قوی عمل می‌کند و از ورود صداهای بلند و مزاحم به فضای درونی ساختمان جلوگیری می‌کند.
 • عایق برودتی محسوب می‌شود و از بیرون و هدر رفتن انرژی گرمایی در فصل سرد سال، و همچنین از وارد شدن هوای گرم و بیرون رفتن هوای سرد منبع خنک کننده در فصل گرم سال جلوگیری می‌کند.
 • جلوه ی شیک و مدرن و با ابهتی به ساختمان می‌بخشد.
 • مانع از ورود گرد وغبار و ذرات ریز خاک به قسمت داخلی ساختمان می‌شود.
 • با استفاده از کرکره پنجره می‌توان میزان نور ورودی به ساختمان را تنظیم کرد. و در روز روشن خانه را به یک محیط تاریک و آرام تبدیل کرد.
 • استفاده ی آسان و ساده از کرکره پنجره یکی دیگر از مزیت های آن به شمار می آید.
 • در برابر نور آفتاب و اشعه ی uv مقاوم است.

انواع تیغه ی کرکره پنجره

در کرکره ی پنجره ها، بر اساس ابعاد پنجره و میزان امنیت مکان ورد نظر از انواع مختلف تیغه استفاده می‌شود. تیغه های فوم دار و تیغه های امنیتی دو نوع مختلف تیغه کرکره پنجره هستند. تیغه های امنیتی خود به دو نوع تیغه ی رول گیتر و تیغه ی پلی کربنات تقسیم می‌شوند.

 • تیغه ی فوم دار: یکی از رایج ترین تیغه ی کرکره پنجره می‌باشد. تیغه ی فوم دار از دولایه که ما بین آن ها از خمیر مخصوصی به نام پلی اروتان پر شده است، تشکیل شده اند. تیغه های فوم دار به هنگام استفاده سر وصدای اندکی دارند. چون فوم بین لایه ها باعث کاهش اصطکاک بین تیغه و کرکره میشود. همچنین وزن سبکی دارند و فشار زیادی را به موتور کرکره وارد نمی‌کنند. این نوع تیغه عایق قدرتمند محسوب می‌شود. تیغه های فوم دار یکی از ارزان ترین نوع تیغه ی کرکره پنجره می‌باشند و از درجه ی امنیتی بالایی برخوردار نیستند. از این رو استفاده از تیغه های فوم دار برای مکان هایی که هر روزه از آن استفاده می‌کنیم مانند: اماکن دولتی و ساختمان های مسکونی پیشنهاد می‌شوند. زیرا نیاز به امنیت بالایی ندارند.
 • تیغه ی رول گیتر: به جرات می‌توان گفت که یکی از تیغه های مستحکم و با ضریب امنیتی بالا می‌باشد. این تیغه های از آب کاری مفتول های فولادی با روکش آلومینیوم ساخته شده اند. بسیار مستحم هستند. قرقره هایی در انتهای تیغه وجود دارند که با ریل فولادی قفل خواهند شد و هیچ ضربه ی سنگینی نمی‌تواند کرکره را از ریل خارج کند. تیغه های رول گیتر تو خالی هستند و قط درجه ی امنیتی بالایی ندارند و به هیچ عنوان از تیغه ها نمی‌توان به عنوان عایق صوتی یا حرارتی استفاده کرد. همچنین این تیغه ها نور را ازخود عبور می‌دهند. از تیغه ی رول گیتر که یک تیغه ی امنیتی محسوب می‌شود برای ساختمان هایی که در طول سال، مدت زیادی را تخلیه هستند استفاده می‌شود. ویلا یک نمونه از این ساختمان ها است. ویلاها نیمی بیشتر از نیمی از سال را خالی هستند، به همین دلیل نیاز به امنیت زیادی دارند. میانگین وزن تیغه های رول گیتر در هر متر مکعب بین 18 تا 20 کیلوگرم است که یکی از تیغه های سنگین به شمار می‌رود. از این رو برای مکان ها با متراژ ومساحت بالا پیشنهاد نمی‌شود.
 • تیغه کرکره پلی کربنات یا شفاف: تیغه ی پلی کربنات یکی از مقاوم ترین تیغه هاست که گاها از تیغه های فولادی نیز مستحکم تر هستند. این تیغه ها در برابر آتش بسیار مقاوم هستند. و از سرایت و پخش شدن شعله هاس آتش جلوگیری می‌کند. تیغه های پلی کربنات یکی از تیغه های گران محسوب می‌شود و بهتر است برای مکان هایی که نیازمند امنیت بالا هستند مانند پنجره ی بانک ها و کلانتری ها استفاده شود. از این رو برای مصارف شخصی باصرفه نیست.

تصور غلط و اشتباهی که در بعضی افراد وجود دارد این است که به هنگام قطع برق شهری نمی‌توان کرکره پنجره را بالا یا پایین داد. کرکره پنجره مانند سایر انواع کرکره برقی دارای خلاص کن دستی می‌باشد. و در زمان های اضطراری و در دسترس نبودن برق شهری می‌توان به صورت دستی از این کرکره ها استفاده کرد.

شرکت ایران کرکره

برای خرید و سفارش کرکره ی برقی پنجره علاوه بر خرید حضوری و مراجعه به نمایندگی های ایران کرکره در سطح کشور، می‌توان یک خرید مطئمن و آسان را از طریق اینترنت داشته باشید. با مراجعه به سایت فروش ایران کرکره، می‌توان یکی از بهترین و با کیفیت ترین کرکره های پنجره را در اسرع وقت  با قیمت مناسب دریافت کنید.

                         برای اطلاعات بیشتر می توانید از تماس اقدام کنید. 

 

مقاله تیغه کرکره پنجره

 تیغه کرکره پنجره

تیغه کرکره پنجره