كركره برقی اتوماتيك مغازه

درب كركره ای اتوماتیک
درب كركره ای اتوماتیک
مهر 20, 1397
درب كركره ای آهن مکان
درب كركره ای آهن مکان
مهر 20, 1397
Show all

كركره برقی اتوماتيك مغازه

كركره برقی اتوماتيك مغازه

كركره برقی اتوماتيك مغازه

كركره برقی اتوماتيك

همان طوری که از تیتر می بینیم كركره برقی اتوماتيك مغازه همان کرکره مغازه سنتی خودمان است.در زمان قدیم کرکره های مغازه ها به صورت دستی جابجا می شد و به دلیل سختی درجابجایی و روغن کاری مداوم و نداشتن شکلی زیبا و نیز ایمن نبودن آن كركره برقی اتوماتيك مغازه به بازار آمد و از مهمترین کاربردش حذف سختی جابجایی با نیروی فیزیکی آن برای بازو بسته کردن امروزه با فشار یک کلید این امر انجام می شود و دید داخل را کاملا پنهان می نماید ( به غیر از موارد خاص که از تیغه شفاف یا پلی کربنات استفاده شود ) و به غیر از موتور نمی توان ان را بالا و پایین کرد.تیغه این نوع كركره برقی مغازه از جنس آلیاژ آلومینیوم می باشد که بسیار سبک ومانند یک عایق خوب در برابر سرو صدا عمل می کند. كركره برقی اتوماتيك مغازه آلومینیوم فوم دار برای درب پارکینگ خانگی بهترین گزینه انتخابی است.

کرکره برقی اتوماتیک مغازه

در گذشته برای تمامی مغازه ها و فروشگاه ها از کرکره های سنتی که باز دست باز و بسته می‌شدند، استفاده می‌کردند. این کرکره ها نیاز به صرف انرژی زیادی برای بالا و پایین دادن کرکره داشتند. همچنین انجام این کار با صدای زیادی همراه بود. این کرکره های سنتی زیاد مقاوم نبودند و امنیت بالایی نداشتند. امروزه از انواع کرکره های برقی و اتوماتیک برای مغازه ها استفاده می‌کنند.

ویژگی ها و مزایای کرکره برقی اتوماتیک

 • کرکره برقی اتوماتیک(Automatic electric shutters) امنیت بالایی دارند.
 • سهولت در استفاده یکی دیگر از مزایای کرکره های برقی اتوماتیک است. کافیست دکمه ی مربوط به باز شدن کرکره را بر روی ریموت فشار داد. بدون هیچ زحمتی و اتلاف وقتی کرکره به سمت بالا باز می‌شود.
 • استفاده از کرکره های برقی اتوماتیک برای مغازه نما و جلوه ی زیبایی به مغازه می‌بخشد.
 • کرکره برقی اتوماتیک مغازه ها در انواع طرح ها و رنگ ها وجود دارند.

تیغه های کرکره برقی اتوماتیک 

در کرکره های برقی اتوماتیک که برای درب مغازه ها استفاده می‌شود از انواع تیغه ها استفاده می‌شود. تیغه های فوم دار، تیغه های اکسترد و تیغه های پلی کربنات نمونه ای این تیغه ها می‌باشند.

 • تیغه های آلومینیومی را برای مغازه هایی که نیازمند امنیت بالا نیستند استفاده می‌کنند.
 • از تیغه های فوم دار برای مغازه هایی استفاده می‌شود که علاوه بر امنیت، نیازمند خاصیت عایقی نیز هستند. از دو جنس گالوانیزه و آلومینیوم در تیغه های فوم دار استفاده می‌شود.
 • استفاده از تیغه های پلی کربنات یا شفاف برای کرکره برقی اتوماتیک مغازه هایی استفاده می‌شود که نیازمند امنیت بالا هستند. در مغازه هایی مانند طلافروشی، صرافی ها، بانک ها و عتیقه فروشی ها از تیغه های پلی کربنات برای کرکره های برقی خود استفاده می‌کنند.

موتور به کار رفته در کرکره برقی اتوماتیک مغازه از کدام نوع است؟

در کرکره های برقی اتوماتیک مغازه از دو نوع موتور ساید و توبلار بر حسب نیاز و کاربدی که دارند استفاده می‌شود.

 • موتور توبلار بیشتر برای مغازه هایی که طول وعرض کمی دارند استفاده می‌شود. موتور های توبلار از قدرت و توان کمتری نسبت به موتور های ساید برخوردار هستند. از این رو انرژی مصرفی این موتورها کمتر از موتور های ساید است. موتور توبلار وزن مخصوصی از کرکره را می‌توانند تحمل کنند. موتور توبلار در قسمت لوله ای و استوانه ای شکل بالای کرکره قرار می‌گیرد. از این رو فضای زیادی را اشغال نمی‌کند. موتور های توبلار یکی از پر کاربرد ترین موتورهای کرکره برقی محسوب می‌شود. تنها عیبی که موتور توبلار نسبت به موتور ساید دارد این است که در صورت خراب شدن موتور و تعمیر یا تعویض آن، باید کل کرکره برای انجام این کار باز شود. برای همین انجام این عملیات کمی زمان و انرژی بیشتری را صرف خواهد کرد.
 • موتورهای ساید از پر قدرت ترین موتورهای کرکره برقی در بازار محسوب می‌شود. اندازه ی موتور ساید نسبت به موتور توبلار بزرگتر است و انرژی مصرفی توسط این موتور بیشتر از موتورهای توبلار است. از موتور های ساید برای مغازه ها با متراژ بالا استفاده می‌شود. موتور ساید در قسمت خارجی و در یکی از طرفین کرکره نصب می‌شود.

عوامل تاثیر گذار در قیمت کرکره برقی اتوماتیک مغازه

قیمت کرکره های برقی اتوماتیک که در مغازه ها استفاده می‌شود ثابت نیست و به عوامل مختلفی بستگی دارد.

 • متراژ و سایز دهنه ی مغازه در تعیین قیمت کرکره نقش بسزایی دارد. هر چه طول و عرض مغازه بیشتر باشد، قیمت تمام شده کرکره برقی اتوماتیک مغازه نیز بیشتر است.
 • نوع تیغه ی به کار رفته در کرکره برقی بر قیمت آن بسیار موثر است. قیمت کرکره های برقی اتوماتیک مغازه ای که تیغه های آن از جنس پلی کربنات باشد بسیار بیشتر از سایر نوع تیغه هاست.
 • نوع موتور نیز یکی دیگر از عواملی است که در تعیین قیمت کرکره برقی اتوماتیک مغازه نقش دارد. به طور معمول موتورهای ساید قیمت بیشتری از موتور های توبلار دارند.
 • درجه ی کیفی قطعات کرکره مانند موتور و تیغه ها در تعیین قیمت کرکره موثر است. هر چه قطعات به کار رفته از کیفیت و مرغوبیت بیشتری برخوردار باشند در نتیجه قیمت کرکره برقی نیز بیشتر است.
 • رنگ به کار رفته در تیغه ها نیز بر قیمت کرکره برقی مغازه تاثیر دارد. قیمت رنگ های الکترو استاتیک که خاصیت ضد خش دارند از رنگ های معمولی و ساده بیشتر است.
 • لوکس سازی کرکره برقی اتوماتیک مغازه نیز بر قیمت آن تاثیر دارد و قیمت نهایی کرکره را افزایش می‌دهد. استفاده از دوربین مدار بسته ، دزدگیر و یا کاور موتور از موارد لوکس سازی هستند.

نصب کرکره ی برقی اتوماتیک مغازه

نصب کرکره برقی اتوماتیک مغازه کار حساسی است و نیازمند تخصص و تجربه ی کافی است. نصب نادرست و غیر استاندارد کرکره های برقی اتوماتیک عواقبی را به دنبال دارد:

 • اگر تمام موارد ایمنی و استاندارد را در نصب کرکره های برقی رعایت نکرد موجب می‌شود که کرکره به درستی کار نکند و روان نباشد.
 • نصب نا درست سبب می‌شود که کارایی کرکره کاهش یابد.
 • رعایت نکردن قوانین نصب کرکره همچنین باعث کاهش طول عمر موتور کرکره می‌شود و در مواردی حتی باعث سوختن موتور کرکره می‌شود.

خریداری کرکره برقی  مغازه

به هنگام خریداری کرکره برقی اتوماتیک مغازه بهتر است حتما به نمایندگی ها و مراکز سر شناس و معتبر و با سابقه مراجعه کرد. ایران کرکره یکی از این نمایندگی های معروف و معتبر است. که سال هاست کار خود را در زمینه ی تولید انواع کرکره برقی آغاز کرده است. در ایران کرکره از بهترین و مرغوب ترین مواد اولیه در ساخت کرکره برقی استفاده می‌شود. کرکره برقی اتوماتیک مغازه که در ایرا ن کرکره عرضه می‌شود دارای خدمات پس از فروش مانند ضمانت و گارانتی و نصب کرکره برقی است.

  برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناس های مجموعه تماس بگیرید.

مقاله كركره برقی اتوماتيك مغازه

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *