قیمت کرکره برقی

کرکره برقی TSP
کرکره برقی TSP
مهر 20, 1397
نصب کرکره برقی
نصب کرکره برقی
مهر 20, 1397
نمایش همه

قیمت کرکره برقی

قیمت کرکره برقی


فایل صوتی این متن

کرکره برقی

امروزه استفاده از کرکره های برقی خیلی وسیع و گسترده شده است. استفاده از کرکره های برقی آسان و راحت است. فقط با فشار دادن یک دکمه بر روی ریموت می‌توان کرکره را بالا یا پایین داد.

امنیت بالایی دارند و انواع طرح ها و رنگ ها وجود دارند و جلوه ی زیبا و مدرنی به ساختمان میدهد. قیمت کرکره ی برقی از کرکره های سنتی بیشتر است.اما تمام این مزیت ها باعث شده است که مصرف کنندگان این اختلاف قیمت را در نظر نگیرند و کرکره ی برقی را به کرکره ی سنتی ترجیح دهند و روز به روز بر تعداد متقاضیان انواع کرکره ی برقی افزوده شود.

بررسی قیمت انواع کرکره برقی

برای محاسبه قیمت کرکره برقی ابتدا در قدم اول باید بدانیم که از چه نوع موتور کرکره در نظر گرفته شده است.از بین موتور های موجود در کرکره برقی ارزان ترین موتور کرکره برقی توبلار است که اندازه ظریف آن برای تیغه هایی با وزن نسبتا سبک و ترافیک نسبتا کم مناسب است و این نوع موتور کرکره می تواند تیغه هایی با وزن 150 کیلوگرم به حرکت درآورد، بهترین موتورهای لوله ای برای کرکره های برقی شامل موتور توبلار لینوکس، موتور بتا توبولار ، موتور توبلار بارزانته و موتور لوله توله ای سیگما می باشد.

همچنین باید دید که کدام مدل تیغه مورد نیاز است و بهترین تیغ برای استفاده بر اساس اندازه و قابلیت های مورد نیاز استفاده می شود و این دو مورد از مهم ترین عوامل در تعیین قیمت کرکره برقی است.

طریقه قیمت گذاری کرکره برقی

قیمت کرکره برقی به عوامل زیادی بستگی دارد که در این بخش به چند مورد از آن ها می پردازیم عبارتند: از نوع آلیاژ تیغه کرکره، وزن و میزان مواد مصرفی در هر متر مربع، مارک موتور، مشخصات فنی و حتی هزینه نصب در قیمت کرکره برقی موثر است.

به عنوان مثال اگر می خواهیم یک مثال ساده بزنیم برخی از شرکت هایی که مشتری زیادی ندارند به جای مشاوره و فروش محصولات به سمت برگزاری دوره های آموزشی نصب کرکره برقی روی می آورند.به این ترتیب بسیاری از افراد علاقمند به کار در این حرفه در این کلاس ها شرکت می کنند و دوره های تئوری را با هزینه ای می گذرانند و بعد از گذراندن آموزش های نظری ، نوبت است.

نحوه ی محاسبه ی قیمت هر متر مربع کرکره برقی

محاسبه‌ی قیمت کرکره برقی در هر متر مربع تنها نیازمند شناخت فرمول آن است. البته این فرمول تقریبی است و حدود قیمت کرکره برقی را مشخص می کند. چرا که بازار خرید و فروش کرکره برقی نوسانات بسیاری داشته و به فاکتور های دیگری نیز بستگی دارد.

 

قیمت کرکره برقی

قیمت کرکره برقی

 

فرمول قیمت کرکره برقی

هزینه موتور + هزینه نصب + هزینه شفت + هزینه لت های کرکره + هزینه انتقال کرکره به محل

البته قیمت ها و ارقامی که در هر‌یک از این فیلد ها قرار می گیرند از فروشگاهی به فروشگاهی دیگر متفاوت است. برای مثال ممکن است قیمت لت های گالوانیزه از فروشگاهی به فروشگاهی دیگر بیشتر یا کمتر باشد. حتی قیمت موتور های کرکره برقی نیز نوسانات بسیاری را تجربه می کند. در این فرمول قیمت لت ها و قیمت موتور تاثیر بسیاری در قیمت نهایی فرمول دارد. از این رو بهتر است قبل از محاسبه ی قیمت کرکره برقی، از قیمت ها جدید مربوط به کرکره برقی مطلع باشیم.

 

قیمت تعمیر کرکره برقی

قیمت تعمیر کرکره برقی به قسمت مورد تعمیر بستگی دارد. این به آن معناست که قیمت تعمیر کرکره برقی را بخشی که قرار است مورد تعمیر قرار بگیرد مشخص می کند. برای مثال تعمیر و تعویض تیغه های کرکره برقی هزینه و قیمت متفاوت تری نسبت به تعمیر و یا تعویض موتور کرکره برقی دارد. تعمیر هریک از این قسمت ها نیز شرایط مختلفی دارد

برای مثال تعداد لت های مورد تعویض در قیمت تعمیر کرکره برقی موثر است. تعمیر 1 لت با تعمیر 10 لت برابر نیست! تعمیر موتور نیز به دو بخش تعمیر موتور کرکره برقی و تعویض موتور کرکره برقی بستگی دارد. که مشخصا تعویض موتور کرکره برقی هزینه ی بسیاری بر دوشتان خواهد گذاشت. قیمت تعمیر کرکره برقی تنها به قطعات کرکره برقی ختم نمی شود. میزان دستمزد تعمیرکار نیز بر قیمت تعمیر کرکره برقی موثر است. تعمیرکار های کارکشته دستمزد بیشتری را نسبت به تعمیرکار ناشی می طلبند. در این میان بهتر است تعمیرکار های مجرب را به تعمیرکار های ناشی ترجیح دهید تا کرکره برقی به دفعات مکرر مورد تعمیر قرار نگیرد.

 

بیشتر بخوانیم : کرکره اتوماتیک

 

عوامل تاثیر گذار بر قیمت کرکره برقی

نوع موتور

یکی از عوامل موثر در قیمت کرکره برقی نوع موتور است. موتورهای کرکره برقی به دو نوع تقسیم می شوند.موتور جانبی و توپی موتور لوله ای برای کرکره های سبک و کوچک استفاده می شود، این موتورها نسبت به موتورهای جانبی قیمت کمتری دارند اما ترافیک مجاز آن ها کمتر از موتورهای جانبی است و همچنین این موتورهای الکتریکی منبع تغذیه ناگهانی ندارند و در هنگام قطع برق از ترک دستی استفاده می كنند.

از دیگر ویژگی های این نوع موتور کرکره برقی این است که این موتورها فضای کمتری نسبت به موتور جانبی دارند و در داخل رول کرکره برقی قرار می گیرند.این نوع موتور کرکره برقی در صورتی که کرکره برقی شما به ترافیک بالایی نیاز دارد مناسب نیست، همچنین این نوع موتور برای کرکره برقی با وزن نهایی 140 کیلوگرم مورد استفاده قرار می گیرد و برای کرکره برقی با وزن سنگین مناسب نیست.

در صورت خراب شدن این نوع موتور کرکره برقی، موتور نیاز به تعویض دارد و این نوع موتور قابل تعمیر نیست و در صورت آسیب دیدگی و رهایی از گیربکس آن ها برای جلوگیری از ریزش کرکره برقی، راهی ندارند.

نوع تیغه

یکی دیگر از عوامل تعیین کننده قیمت کرکره برقی نوع تیغه است و عواملی نظیر نوع آن، عایق، مواد و رنگ عایق قیمت تیغه کرکره برقی را تعیین می کند. انواع مختلفی از تیغه های کرکره برقی وجود دارد که متداول ترین آن ها فولاد، پلی کربنات و آلومینیوم است.

تیغه های آلومینیومی از جنس آلومینیوم ساخته شده اند که این نوع تیغه ضد خش است و برای استفاده در اماکن پر رفت و آمد مانند ریخته ها، مغازه ها و اماکن صنعتی مناسب است و به دلیل توخالی بودن آن برای مصارف خانگی مناسب نیست و این نوع تیغه کرکره برقی در حال حاضر سهم زیادی از بازار ایران دارد که یکی از مزایای این نوع تیغه، سبک بودن آن است که باعث شده استفاده از موتورهای سبک تر امکان پذیر باشد.

وزن سبک تیغه می تواند باعث افزایش عمر موتور کرکره برقی شود. روش تهیه این نوع تیغه نسبت به انواع دیگر آسان تر است و کیفیت آن مقرون به صرفه است و این نوع تیغه به دلیل ضد زنگ بودن برای استفاده در مناطق شرجی نیز مناسب است.

تیغه های گالوانیزه نسبت به تیغه های آلومینیومی مقاومت بالاتری دارند. اما این نوع تیغه ها ضد خراش نیستند و در صورت خراشیدن آنها می توانند زنگ بزنند.کیفیت این نوع تیغه بسته به نوع ساخت و رنگی که در آن استفاده می شود می تواند متفاوت باشد. این نوع تیغه ها در ساختمان های مسکونی و پارکینگ ها استفاده می شود.

 

قیمت کرکره برقی

قیمت کرکره برقی

بیشتر بخوانیم : نصب کرکره برقی

 • نوع تیغه ی کرکره ی برقی بر قیمت آن تاثیر می‌گذارد. تیغه های گالوانیزه از استحکام کمتری نسبت به تیغه های آلومینیومی برخوردار است و قیمت تیغه ی گالوانیزه نسبت به تیغه ی آلومینیومی کمتر است.
 • ضخامت تیغه های کرکره نیز در قیمت کرکره بی تاثیر نیست. هرچه ضخامت تیغه ها بیشتر باشد، مقاومت آن ها نیز بیشتر است. و قیمت بالاتری دارند.
 • تعداد لایه های تیغه های کرکره نیز یکی از عوامل تعیین کننده قیمت کرکره برقی است. تیغه های دو جداره قیمت بیشتری دارند.
 • نوع موتور به کار رفته در کرکره ی برقی بر قیمت کرکره برقی تاثیر مستقیم دادرد. موتورهای توبلار که برای مکان های کم تردد استفاده می‌شود و اندازه ی آن نسبت به موتور ساید کوچکتر است و از توان کمتری برخوردار است. قیمت اش نسبت به موتور های ساید کمتر است. از موتور های ساید برای مکان های پر تردد استفاده می‌شود.

تیغه های گالوانیزه نسبت به تیغه های آلومینیومی مقاومت بالاتری دارند اما این نوع تیغه ها ضد خش نیستند و در صورت خراشیدن می توانند زنگ بزنند و کیفیت این نوع تیغه بسته به نوع ساخت و رنگی که در آن استفاده می شود می تواند متفاوت باشد که این نوع تیغه ها در ساختمان های مسکونی و پارکینگ ها استفاده می شود.

تیغه های شفاف یا پلی کربنات به دلیل استحکام بالا معمولا در ایمنی استفاده می شوند و این نوع تیغه ها از جنس استنلس استیل، خراشیده و مقاوم در برابر آتش هستند و در رنگ های مختلفی ساخته شده و دارای طراحی های جذاب و زیبایی هستند، به دلیل کیفیت بالای این نوع تیغه  قیمت آن نسبت به انواع دیگر بالاتر است.

تیغه های آلومینیومی پارچه ای استاندارد این نوع تیغه ها در طی فرآیند اکستروژن تولید می شوند. وزن طبیعی این نوع تیغه تقریبا بین 4.7 تا 5.5 کیلوگرم است، رنگ این نوع تیغه از نوع پودری (الکترواستاتیک) است که پس از تولید آن مطابق درخواست مشتری رنگ می شود.

 • لوکس سازی و خرید لوازم جانبی بر قیمت کرکره برقی تاثیر می‌گذارد. این لوازم جانبی شامل جاقفلی استیل، دستگیره ی خلاص کن، کاور موتور، رنگ کاری پروفیل و شفت و سایر متعلقات، چشم فتوسل و فلاشر، سیم برای راه اندازی چشم و فلاشر، دستگاه اتوماتیک کارتی و شاسی بوش باتون بلوتوثی می‌شود. استفاده و خرید هر کدام از این وسایل، قیمت کرکره برقی را افزایش می‌دهد.
 • درجه ی کیفی قطعات و لوازم اولیه ی به کار رفته در ساخت کرکره بر قیمت کرکره برقی تاثیر می‌گذارد. قطعا کرکره هایی که از قطعات درجه ی یک ساخته شده است بیشتر از کرکره هایی است که از مواد اولیه درجه ی دو ساخته شده است. اما به هیچ وجه کرکره های ساخته با مواد درجه ی سوم پیشنهاد نمی‌شود زیرا خیلی بی کیفیت هستند و هیچ گونه مقاومتی در برابر ضربه ها ندارد.
 • برند کرکره و قطعات آن در قیمت کرکره بی تاثیر نیست. موتورهای خارجی از نمونه های ایرانی آن بیشتر است. موتورهای ایتالیایی یکی از موتورهای گران و با کیفیت است.
 • متراژ و ابعاد مکان مورد نظر بر قیمت کرکره ی برقی تاثیر مستقیم و بسزایی دارد. هرچه طول و عرض و در مجموع ابعاد مکانی که قصد نصب کرکره برقی را داریم بیشتر باشد در نتیجه قیمت تمام شده ی کرکره ی برقی بیشتر است.
 • تیغه کرکره پلی کربنات و تیغه های دو جداره فوم دار، از سایر تیغه های معمولی بیشتر است.
 • خاصیت uspیا همان برق اضطراری که در موتورها تعبیه شده است بر قیمت موتور و در نتیجه تاثیر مستقیم بر قیمت کرکره دارد. هنگام قطع برق شهری می‌توان با استفاده از برق ذخیره شده، کرکره را تا چند مرتبه بالا و پایین داد.
 • نوع محل و مکان مورد نظر برای نصب کرکره، بر قیمت نهایی کرکره نیز موثر است. از کرکره های برقی می‌توان برای انواع درب ورودی ساختمان های مسکونی، پارکینگ ها، ساختمان های تجاری و صنعتی، هتل ها و مراکز درمانی استفاده کرد.
 • تعداد ریموت و کنترل گر مورد نیاز بر قیمت کرکره برقی موثر است. معمولا هنگام خرید و نصب کرکره ی برقی دو عدد ریموت ارائه می‌دهند اما اگر تعداد بیشتری نیاز دارید باید هزینه ی آن را جداگانه حساب کنید.
 • تعدادی از قطعات و لوازم برخی از کرکره های برقی وارداتی هستند و با نوسانات ارز و دلار، قیمت این قطعه ها نیز بالا و پایین می‌شود. و قیمت ثابتی ندارند.
 • استفاده از مزایا و خدمات پس از فروش مانند نصب و ضمانت نامه و گارانتی کرکره برقی، قیمت کرکره برقی را افزایش می‌دهد.

هنگام خرید کرکره ی برقی(Prices for electric shutters) حتما به نمایندگی ها و فروشگاه های معتبر و مجاز مراجعه کنید. گاهی برخی از این مغازه ها، کرکره های بی کیفیت را به نرخ کرکره ی باکیفیت و مرغوب می‌فروشند.

قیمت کرکره برقی

قیمت کرکره برقی

 

بیشتر بخوانیم : کرکره ضد سرقت

شرکت ایران کرکره

ایران کرکره یکی از شرکت های و برند های معروف در زمینه ی تولید و طراحی انواع کرکره ی برقی است. کرکره های تولید شده در ایران کرکره، یکی از بهترین و با کیفیت ترین کرکره های موجود در بازار است. استفاده از مواد اولیه ی مرغوب و با کیفیت رمز موفقیت ایران کرکره است. داشتن نمایندگی در سطح کل کشور برای دسترسی آسان و راحت مصرف کنندگان یکی دیگر از امتیازات ایران کرکره می‌باشد.

شرکت ایران کرکره نزدیک به دو دهه سابقه ی کاری درخشان و کسب نشان ها و موفقیت های بسیار، برای خرید انواع کرکره  چه به صورت تکی و چه به صورت عمده و تعداد بالا در خدمت مشتریان می‌باشد. ایران کرکره امکان خرید اینترنتی و آنلاین را نیز برای راحتی خریداران فراهم کرده است. ارزان ترین قیمت کرکره برقی را می توانید از ایران کرکره بخواهید و قیمتی پایین تر از نمونه ی مششابه آن در بازار دارد. خدمات پس از فروش مانند نصب کرکره و ضمانت و گارانتی کردن محصولات در ایران کرکره یکی دیگر از امتیازات این شرکت نسبت به سایر شرکت ها و نمایندگی های کرکره است.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق تماس اقدام نمایید.

مقاله قیمت کرکره برقی

قیمت کرکره برقی

کرکره برقی فولادی

سوالات متداول

عوامل تاثیر گذار بر قیمت کرکره برقی چیست ؟

عواملی مثل نوع موتور نوع تیغه،تعداد ریموت و کنترل گر بر قیمت کرکره برقی تاثیر می گذارد.

تفاوت تیغه های گالوانیزه با تیغه های آلومینیومی درچیست؟

تیغه های گالوانیزه نسبت به تیغه های آلومینیومی مقاومت بالاتری دارند اما این نوع تیغه ها ضد خش نیستند و در صورت خراشیدن می توانند زنگ بزنند و کیفیت این نوع تیغه به رنگ و نوع ساخت هم بستگی دارد.

تفاوت موتورهای کرکره برقی در چیست؟

موتورهای توبلار که برای مکان های کم تردد استفاده می‌شود و اندازه ی آن نسبت به موتور ساید کوچکتر است و از توان کمتری برخوردار است و قیمت آن نسبت به موتور های ساید کمتر است.

مزیت اصلی تیغه پلی کربنات چیست؟

تیغه های شفاف یا پلی کربنات به دلیل استحکام بالا معمولا در ایمنی استفاده می شوند.